שאלות בנושא דיווחים

כן בהחלט.
אין חובה להשאיר פרטים בעת הדיווח.
הדיווחים מועברים להורים ולילד עצמו (במידה וגם פרטיו הוזנו בעת ההרשמה למערכת)
לכל הורה דרך החינוך שלו, וכל אחד יפעל ע״פ שיקול דעתו. אנחנו ממליצים לדבר עם הילדים על הסכנות עבורו ועבור הנהגים והולכי הרגל, לחדד אתו את חוקי התנועה ולוודא שמעכשיו ירכב בזהירות ובאחריות.
אנחנו תמיד בעד מתן פידבק חיובי - זה מעודד את הילדים לפעול נכון ולקחת אחריות על הרכיבה שלהם.
עד שזה לא יוסדר בחוק באמת שום דבר לא ימנע ממנו. מה מונע מילד לעשות כל דבר כשהוא לא לידנו? למשל לעשן סמים/לשתות אלכוהול? כאן תפקידנו כהורים להדגיש את חשיבותן של הלוחיות (דווקא עכשיו כשאין חקיקה בנושא), הן לבטחונו של הילד והן לשקט הנפשי שלכם כהורים.

שאלות בנושאים טכניים

ניתן להתקין את הלוחיות על גבי האופניים במספר מקומות: מאחורי הסבל, בצידי הסבל, מאחורי המושב, או על ״הרמה״. בכל מקרה, התקנת הלוחית פשוטה ביותר,והיא מגיעה עם מספר עזרים המתאימים להתקנה במקומות השונים.

שאלות כלליות

  • לוחיות הזיהוי של bik.co.il יותקנו על האופניים במקום בולט (התקנה פשוטה ע"י ההורים/הילד)
  • ההורים יבצעו רישום של הלוחית באתר האינטרנט והזנת פרטי הקשר שלהם
  • נהגים והולכי רגל שיזהו רכיבה מסוכנת ידווחו על המקרהבאתר bik.co.il (קל ומהיר)
  • המערכת תאפשר גם שליחת פידבקים חיוביים על רוכבים זהירים
  • הדיווחים ישלחו אוטומטית במייל להורים (ולילד במידה וגם פרטיו הוזנו בעת הרישום)
נדגיש כי כל הדיווחים יועברו אך ורק להורים תוך שמירה על אנונימית של הצדדים המעורבים
ממש לא! לוחיות הזיהוי של bik‪.‬co‪.‬il מיועדות לכל כלי רכב בלי לוחיות רישוי מסודרת, ואפילו לאופניים רגילים שעליהם רוכבים ילדים צעירים יותר שעלולים להיקלע למצבים מסוכנים בכביש או על המדרכה.
זה התחיל כמחאה על אוזלת היד של הגופים שהיו אמורים כבר מזמן למצוא פתרונות הולמים לבעיה. התלבטנו מה נוכל לעשות בזמן קצר וללא עזרת הרשויות - איך בכלים ובאמצעים המוגבלים העומדים לרשותנו, נוכל להשפיע, להביא לשינוי ולגרום לשיח ציבורי ולחקיקה בנושא. וכך עלה הרעיון של לוחיות זיהוי ומערכת דיווחים להורים בזמן אמת. אולי תצליחו לרתום את הילדים שלכם גם לצד המחאתי של המיזם ובכך לגרום להם להיות מעורבים חברתית.
אז בשביל הילד שלך הוספנו את הכפתור הירוק - ילדים אוהבים פידבקים חיוביים. וגם ההורים שלהם :)
בשתי דרכים: ‫-‬ אם ראית ילד שרוכב באופן שמסכן אותו ואת הסביבה - ספר על כך להוריו דרך המערכת של bik‪.‬co‪.‬il. ‫-‬ בימים אלה המיזם רץ בהדסטארט (מימון המונים) - כל אחד יכול לתמוך ולעזור למיזם לקרות.
ההסדרה יכולה להתעכב עוד זמן רב, הסכנות גדלות, וחבל על כל יום שעובר. כשתהיה הסדרה יהיו דוחות וקנסות והחרמות של אופניים. וביננו - מה הילדים יעדיפו? שידווחו להורים שלהם, או שיעצרו אותם פקחים? אנחנו בעצם מציעים ״חינוך״ לאחריות ולרכיבה בטוחה ושקולה - אחריות שתגיע מהילדים עצמם - ולא דרך ענישה.
‫חשבנו על זה ואנחנו מאוד בעד הסדרת הלוחיות - חלק גדול מהמיזם נועד כדי לזרז הסדרה.‬ המיזם אינו עומד בסתירה ללוחיות רישוי מסודרות - כאן מדובר על דיווח להורים לעומת אכיפה ע״י פקחים ושוטרים. במישור הטכני - המערכת של bik תאפשר דיווחים להורים גם באמצעות מספר הרישוי הרשמי.

יש לכם שאלות נוספות? שלחו לנו הודעה